Proč muži podvádějí? Nejpopulárnější důvody nevěry

Zažili jste někdy ve vztahu nevěru? Přestože v dnešním článku píšeme o mužích, není výhradně adresován pouze jednomu pohlaví. Nicméně důvody, proč podvádějí muži se mohou trochu lišit. A proto zůstane nevěra žen tématem pro jeden z dalších článků v budoucnu na našem blogu.

Rozhodli jsme se sesbírat některé z nejběžnějších důvodů, proč muži podvádějí jejich partnerky. Nezapomeňte ale, že dolů popsané motivy se nesnaží nevěrných mužů ospravedlnit. Když má někdo milostnou aféru, určitě na to existuje důvod. Důvod by ale neměl být ospravedlněním těchto činů. Nevěra může nepochybně zranit člověka a pokud pro to nemá druhá strana žádné pochopení, může dokonce nezvratně zničit vztah.

Takže proč muži podvádějí?

Partnerka/manželka ho sexuálně neuspokojuje

Toto je jeden z nejpopulárnějších důvodů. Dlouhý vztah nebo manželství může někdy způsobit nedostatek vášně a kouzlo mezi partnery jak v posteli, tak i v každodenním životě. Minimálně je toho podstatně méně než ze začátku jejich vztahu. Když přítelkyně nebo manželka neví nebo nechce muže sexuálně uspokojit, považuje pak za ospravedlnitelné, že mě právo na to, aby si našel někoho, kdo to udělá. Co je ještě horší, muži se mohou řídit pravidlem “co oko nevidí, to srdce nebolí” a to znamená, že se ani necítí vinné. Teprve když se jejich nevěra provalí, začnou se cítit trochu provinile, ale jejich výmluva bude: „Ty jsi nechtěla, tak jsem si na to našel někoho jiného.“

Aféra je jeho druhé jméno

Také se může stát, že váš partner není dostatečně zralý na to, aby byl v monogamním vztahu. Nezáleží mu na slibech, které dal a ani na tvrzeních, že už se přenesl jeho divokou minulostí. Nerozumí, jak ve vztahu funguje loajálnost vůči druhé osobě, což využívá ve svůj prospěch. Možná se nechce měnit kvůli někomu jinému, takže bude velmi těžké přimět ho být věrným a milujícím partnerem, jakým byste chtěli, aby byl. Je načase sbalit si své věci a začít nový život s jiným partnerem, který si vás zaslouží. Lepší pozdě než nikdy!

Nenaplněné emocionální potřeby

Ano, i emocionální potřeby jsou důležité pro udržení rovnováhy ve vztahu. Pokud se muž cítí nedůležitých, nedoceněné a nechtěně, může si začít hledat emoční (a sexuální) podporu někde jinde s někým, kdo tu něj bude. Nezapomínejme, že i muži mají city a sex není to jediné, co je dělá šťastnými a naplněnými manžely a partnery.

Když je žena staromódní

Mnoho žen chce vypadat bezvadně kdykoliv během dne či noci, a to je pro ně každodenní prioritou. Pak jsou tu i takové, které to nepovažují za důležité nebo se jen chtějí přizpůsobit pracovnímu a domácímu prostředí. Doma se rady cítí pohodlně, nosí ležérní oblečení, odlíčí si make-up, svážou vlasy do gumičky a podobně. Zjevně někteří muži nevědí zpracovat takovou přeměnu a jejich ženy nejsou pro ně tak atraktivní, jak byly na počátku jejich vztahu. Stačí to na to mít bokovku? My si to nemyslíme…

Existuje mnoho důvodů, proč muži podvádějí, mnohem víc než tyto čtyři. Nejdůležitější je zůstat věrný. I když dojde k nevěře, partneři by k sobě měli být upřímní. Lidé dělají chyby, ale pouze ti čestní mají dostatek kuráže říci pravdu. Velmi často je jádro problému v samotném vztahu, například něco mu chybí, necítíme se komfortně nebo potřebujeme změnu. Konverzací můžete vyřešit mnoho problémů, a dokonce i odpustit nevěru.

Jen připomínáme, že v moři je hodně ryb a pokud chcete začít znovu, možná vám s tím právě SugarDaters® ví pomoci?