Sugar Advisor: Mono-poly SugarBabe

Mono-poly SugarBabe

Všichni víme, že SugarDating patří k méně konvenčním druhům vztahu. Ale pojďme o krok dál. Sdíleli byste svého SugarDaddyho nebo jej považujete za svůj „majetek“?

Polygamní nebo monogamní? Otevřený nebo uzavřený? Žárlivý nebo důvěřivý? Všichni jsme si vědomi toho, že existuje obrovský svět možností za hranicemi tradičních hodnot manželství a monogamie. Avšak ne každý nabere odvahu vyzkoušet to, co je obvykle tabu ve většině společností. Já jsem vyzkoušela obě možnosti a zde jsou mé závěry.

Věřím, že důležitou věcí ovlivňující vaše preference na vztah je váš původ. Pokud vás po celé vaše dětství a mládí provázely tradiční a náboženské hodnoty, je pro vás pravděpodobně těžké vyjít přes rámec monogamie. Ve většině náboženství je polygamie neakceptovatelná. Od útlého věku byly do vás vštěpováno společenské normy dokonalého obrazu manželství, vzdělání a životního stylu spolu s přesvědčením, že toto je jediná cesta, jak vést úspěšný život. Pravděpodobně jste nikdy nepřemýšleli nad tím, jak vás nuda může pomalu zabíjet a ani si neuvědomili radosti naplněného sexuálního života. Pokud máte loajálního partnera, není se čeho obávat.

Někteří lidé se rozhodnou zůstat v neúspěšných vztazích, protože se cítí bezpečně a vize vysokého věku v osamělosti není nic pro ně.

Nechápejte mě špatně. Nejsem proti monogamii. Vlastně se považuji za „vyspělou monogamní“ ženu. Nicméně nevěřím v manželství. Věřím, že život po boku jednoho partnera je enormně uklidňující. Důvěra, blízkost a bezpečnost jsou všechno, co v životě chceme. Ale pak musíme dělat všechny rozhodnutí a život se stane nekonečným kompromisem. Úplná závislost; žití v symbióze.

Jak jsem řekla, považuji se za vyspělou monogamní ženu. Existuje celá škála monogamie. Někdo žárlí už jen při pohledu, jiným vadí dotyk nebo iniciace intimního spojení s třetím člověkem. Umístila bych se na konec monogamní škály, protože moje hluboké pocity patří jednomu člověku, který má nedotknutelné místo v mém srdci. Rezervuji si tento speciální druh intimnosti pro tohoto jednoho partnera. Zároveň ale ráda sama objevuji svoji sexualitu a jsem otevřená objevování intimity s jinými lidmi, a dokonce nechám vstoupit někoho dalšího do našeho vztahu, když je na to ten pravý čas. Je to pocit výjimečnosti s dávkou koření.

Existuje mnoho odstínů polyamorie v různých formách: mít primárního intimního partnera spolu s různými dalšími sexuálními partnery nebo bydlení v poly-domácnosti. Přechod z monogamie obvykle přichází postupně spolu se zoufalstvím a potřebou objevovat jako s hlavními pohnutkami. Neměl by to být věčný boj, který vás zevnitř ničí. Pro někoho je otevřenost vůči dalším partnerům přirozená spolu s jinými instinkty. Pro jiné je to překážka a výzva. Polyamorie odstraňuje nátlak, že jedna osoba musí splnit všechny potřeby jednotlivce. Emoční, sexuální a intelektuální touhy mohou být naplněny i jinými partnery. Opak majetnictví, komunikace a důvěra jsou klíčem k úspěšné polyamorii.

S láskou,

Vaše Sugar Advisor

Dejte nám palec nahoru na Sugar Advisor na Facebooku a nezapomeňte se s námi spojit prostřednictvím Facebooku a SugarDaters Snapchatu.

Zde najdete originální verzi článku v angličtině.

Poznámka: v článku se mohou vyskytovat drobné gramatické chyby, protože byl přeložen osobou, jejíž mateřský jazyk není čeština.