Svět politiky plný SugarDatingu

SugarDating, čili „cukrové randění“ je randění mezi SugarDaddym a SugarBabe – kde muž je zralý, zkušený a finančně za vodou a ona je zase atraktivní mladá žena, která ví muži na oplátku nabídnout svou příjemnou a zábavnou společnost, je vnímán jako kontroverzní koncept, ale zjevně jen když tento životní styl vedou obyčejní lidé. Co se však stane, když prvky takového způsobu života se objevují u nejmocnějších lidí na světě? Je to pak najednou úplně normální?

Proč lidé považují SugarDating za kontroverzní, když je mnoho vlivných lidí, kteří by měli být našimi vzory, v tomto typu moderních vztahů? Proč jsou za to běžní lidé obviňováni? Hlavním cílem každé SugarBabe je najít si někoho mocného, úspěšného a schopného financovat její živobytí. Viz fakta v následujícím odstavci. Všechny z těchto historických párů jsou jasným příkladem začátků SugarDatingu. Vypadá to tak, že to bylo akceptováno po celá staletí, ale dnes se to považuje za tabu.

Vycházeje z historických údajů úplně prvními příklady, které mohou člověku napadnout, jsou v pořadí 22. a rovněž 24. prezidenti Spojených států amerických. Prezident Cleveland a jeho o 27 let mladší žena Frances Clara Folsom se vzali 2. června 1889 v Bílém domě. Frances měla pouze 21 let, když se stala první dámou, což ji činí nejmladší první dámou v americké historii. A to ani nezmiňujeme Lady Dianu a prince Charlese a 13letý věkový rozdíl mezi nimi. Dokonce lze do této kategorie zařadit Adolfa Hitlera a Evu Braunovou. Když měl Hitler 40 let, poznal Evu, která měla tehdy pouze 17 let! Další důkaz, že SugarDating je koncept vzkvétající již od nepaměti.

Donald Trump a Melania Trump

Donald Trump, současný americký prezident, má 70 let a je ženatý s o 24 let mladší ženou. Tento pár byl i inspirací pro tento článek. Jak Melania chtěla být jen SugarBabe a místo toho se stala první dámou…

Donald Trump a Melania Trump

 

Emmanuel Macron a Brigitte Trogneux

O tento pár je momentálně obrovský zájem ze strany médií, neboť Macron se po víkendových volbách stane novým 39letým francouzským prezidentem. Měl jen 16 let, když požádal Brigitte o ruku, která byla v té době jeho středoškolská učitelka, matka tří dětí a starší od něj o celých 25 let. Není věk skutečně pouze číslo?

Emmanuel Macron a Brigitte Trogneux

 

 

Dennis Kucinich a Elizabeth Kucinich

Dennis Kucinich je 70letý americký politik, který si před deseti lety vzal o 31 let mladší ženu Elizabeth. “Nikdy jsem si to nevšímala,“ řekla. „Dennis je velmi vyspělý, ale srdcem mladý gentleman a navzájem se doplňujeme.“

Dennis Kucinich a Elizabeth Kucinich

 

Călin Popescu Tariceanu and Loredana Moise

Loredana Moise je pátou ženou rumunského předsedy senátu. Mezi manžely je 26letý věkový rozdíl. „Já na rozdíl od jiných mužů nemám rád aféry, raději si ženu, kterou miluji, vezmu,“ říká Tariceanu.

Călin Popescu Tăriceanu and Loredana Moise

 

Harris Wofford a Matthew Charlton

Harris Wofford, 90letý přední politik americké Demokratické strany, se 20 let po smrti jeho manželky znovu zamiloval, avšak tentokrát do o 50 let mladšího muže. „Většina mého života byla skvělá se skvělou ženou, velkou láskou a úžasnou rodinou,“ říká Wofford. „Teď mám v mém pozdním životě znovu velkou lásku.“

Harris Wofford a Matthew Charlton

 

 

Oskar Lafontaine a Sahra Wagenknecht

Sahra Wagenknecht je 47letá německá levicová politička, provdaná za Oskara Lafointana, který je 73letým politikům a bývalým německým ministrem financí. „Díky naší lásce mám velmi pěkný život,“ říká Sahra.

Oskar Lafontaine a Sahra Wagenknecht

 

 

Miloš Zeman a Ivana Zemanová

Dostáváme se k Čechám a jejich hlavě státu. Miloš Zeman, 72letý český prezident, má o 21 let mladší manželku. Ve světě je známý zejména svou láskou k alkoholu: „Šíří se fámy, že mám velmi rád becherovku a pivo. Obě jsou pravdivé.“

Miloš Zeman a Ivana Zemanová

 

 

Nicolas Sarkozy a Carla Bruni

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy je ženatý se známou italsko-německou zpěvačkou, skladatelkou a bývalou modelkou. Nejenže je mezi nimi 13letý věkový rozdíl ale i podstatný výškový rozdíl. Carla Bruni v interview do magazínu Elle: „Myslím, že věrnost je nezbytnou podmínkou pro manželství. Proč podvádět a lhát, když máte možnost zvolit si váš život, zda se vydat nebo ne, zda mít děti nebo ne?“ Nemůžeme nesouhlasit!

 

Nicolas Sarkozy a Carla Bruni

 

Boris Kollár a Andrea Heringhová

Na závěr něco ze Slovenska. Poslanec a zakladatel opoziční strany Jsme rodina Boris Kollár, má 51 let a 10 dětí s 9 různými ženami. Od matky jeho nejnovějšího dítěte Barbory je o 22 let starší. „Je pravdou, že dnes mám devět dětí a ne s jednou ženou, ale ruku na srdce – která žena dnes by mi dala 9 dětí? Asi žádná. Vyřešil jsem to po svém,“ vyjádřil se v roce 2015.

 

 Boris Kollár a Andrea Heringhová

 

Ať už jste prezident, premiér nebo poslanec, jedna věc o politice a SugarDatingu je jistá: věk je pouze číslo. Všichni víme, jak moc intimní život ovlivňuje naše životy obecně. Rovněž víme, jaká je v dnešní dobře důležitá role politiků. Takže pokud si zvolí „cukrový vztah“, musí proto existovat důvod. Nevíme, kdo koncept SugarDatingu vymyslel. Víme ale, že kdokoliv to byl, on/a se ujistil, aby byl svět politiky plný luxusu, lesku a extravagance.