Sugar Advisor: Krásná a zoufalá

Krásná a zoufalá

Představte si západ slunce na pobřeží Saint Tropez. Ohnivá koule na červené obloze se pomalu ztrácí za horizontem. Voda se odráží od stěn luxusních jachet. Máte oblečené hedvábné krémové šaty a pozorujete nádhernou paletu barev na nebi úplně jako v pohádce. Vaše tělo je zdravé, hebké a opálené. Jste ve své nejlepší formě. Co cítíte? Strach. Někdo vám do hlavy vštípit představu postupného stárnutí, která ovinula váš mozek jako popínavá rostlina. Bojíte se překročit děsivou hranici 30-ti.

My, mladé ženy, jsme naprogramované na stárnutí. V myslích si představujeme ten děsivý proces. Kdo nastavil tuto hranici? Média, rodina, společnost a muži. Před 30-ti je od vás požadováno založit si vlastní rodinu a vypadat jako fit mama z Instagramu. Režim? Pomalé stárnutí a rychlá produkce. Cítíme se podceňovány, a to je moment, kdy se přichází zoufalství.

V současnosti bydlím v malém městě nedaleko Kodaně. Nějaký ten čas sleduji starší páry. Přes 60% se drží za ruce. Není nic magičtější než starší lidé projevující si lásku bez hranic. Taková láska nikdy nevyprší. Nedávno jsem měla schůzku s potenciálním SugarDaddym. Zeptal se mě: „Bojíš se stárnutí?“ Bez váhání jsem odpověděla: „Samozřejmě… že ne.“ Pro mě je stárnutí proces růstu a proměny. Jsem toho názoru, že krása přichází s věkem. Každá vráska je odraz radostného úšklebku, trápení či lítosti. Chci své vrásky slavit. Tato odpověď mého partnera překvapila pravděpodobně zejména protože všechny mé předchůdkyně zpanikařili, když slyšeli slovo „stárnutí“. Obecně známý fakt říká, že muži stárnou do krásy, pokud jsou obklopeni mladými ženami. Tato svěžest a energie jsou nepostradatelné jako silová injekce. Chceme však, aby s námi bylo zacházeno jako s omlazovací?

Vezměte si například Gándhího. Byl poháněn touhou. Stále byl obklopen dvěma ženami, které používal jako „hole na chození“. Tvrdil, že vyzařují sílu, klid a energii, které mu umožňovaly dlouhé procházky v jeho pokročilém věku.

Potřebujeme si vybudovat imunitu vůči mužům, nátlaku společnosti a médiím. Nenechte se zmanipulovat vnějším světem. Vím, snadno se to říká. Moralizovat jako farář na kázání, ale hřeším mnohem více. Jsem posedlá mládím. Nepamatuji si den bez očního krému proti stárnutí. Jsem si vědoma toho, že roky mého lesku pominou. Žiju s tím vědomím, protože s každým dalším rokem přichází nová lekce. Každý rok si dělám domácí úkoly z toho předchozího. Co jsem se naučila během posledního SugarDating roku? Respektovat sama sebe, vážit si muže a nemít očekávání. Letos bych si udělila magisterský titul SugarBabe.

Nedávno se můj kamarád zúčastnil party na lodi Leonarda DiCapria. Popsal to jako demonstraci zoufalství. Krásné ženy různých národností přející si být všimnutí kýmkoliv s tučným kontem. Mladé, pružné a připravené na vše. Kromě dokonalosti se obvykle cítí podceňovány. Proč je snažit se upoutat idioty jejich jediným cílem? Protože, jak jsem zmínila ve svém prvním příspěvku na blogu „Cukr je jako droga“, mohlo by to znamenat jednosměrný lístek na jedinečnou cestu, která se stane jen jednou za život. To je to, proč možná týráte svou mysl a tělo neustálými dietami a cvičením jen proto, abyste vypadaly mladě. Možná si vás nakonec někdo všimne. Ale pamatujte si, je to o poslechu vašeho vnitřního hlasu a o dotazování sebe samé: co je pro MĚ vlastně dobré?

S láskou,

Vaše Sugar Advisor

Dejte nám palec nahoru na Sugar Advisor na Facebooku a nezapomeňte se s námi spojit prostřednictvím InstagramuFacebooku a SugarDaters Snapchatu.

Zde najdete originální verzi článku v angličtině.

Poznámka: v článku se mohou vyskytovat drobné gramatické chyby, protože byl přeložen osobou, jejíž mateřský jazyk není čeština.