SugarDating není jen SugarDating: Každý je rozdílný

V době kolem Velikonoc oslavuji své první výročí vyzkoušení SugarDatingu poprvé. Když jsem začal, neměl jsem vysoká očekávání.

Začalo to jako zkuška nové zábavy se žádným očekáváním na pokračování. Nicméně rychle jsem si uvědomil, že SugarDating NENÍ takový, jak ho popisují média.

Na stránce jsem pochopil, že SugarDating není jen jedna věc. Uvědomil jsem si, že se lidé na této seznamce pohybují na dvou osách:

• 1. os: „Opravdu potřebuji cukr“ vs. „Nechci cukr”

• 2. os: „Hledám zábavu“ vs. „Hledám něco seriózní“

Myslím, že si mnoho lidí vytvoří špatný obraz o SugarDatingu, když se dívá jen na části „Opravdu potřebuji cukr“ a „Hledám zábavu“. Nemám vůbec nic proti lidem, kteří vyhledávají právě tuto kombinaci, jen to prostě není nic pro mě, a proto se tomu vyhýbám.

Avšak minimálně polovina lidí, se kterými jsem mluvil, nejsou v tomto kvadrante. Někteří jen chtějí zralou polovičku. Někteří jen chtějí vyzkoušet svou fetiš. Někteří jen chtějí novou kabelku a zároveň zábavu. Nemůžete dávat všechny do jednoho pytle.

Po tom, co jsem vyzkoušel všechny 4 možnosti, zjistil jsem, že osobně jsem mnohem více na straně „Nechci cukr“ společně s mixem serióznosti a zábavy. Nesnáším jednorazovky, ale také neplánuji zítra vstoupit do monogamního vztahu.

Skvělá věc na SugarDatingu je, že tato komunita je velmi otevřená a má upřímných lidí, díky čemuž se očekávání snadno setkají s realitou. Dostal jsem mnoho zpráv končící následovně: „Plně respektuji, co hledáš, jednoduše to však není momentálně nic pro mě“.

Pro mě to znamená, že kdykoliv začnu komunikovat s novou osobou, začneme se stejnými pravidly. Máme shodu v očekáváních. Společně se dohodneme na tom, co hledáme. Nejsou tam žádné překvapení.

To je velmi příjemný protiklad k platformám jako Tinder, kde muži často předstírají, že jsou o trochu víc seriózní jako ve skutečnosti a ženy zase, že jsou o trochu méně uspěchané ohledně dětí než ve skutečnosti.

Pro mě to znamená, že jsem na SugarDaters potkal několik úžasných lidí. Momentálně jsem se SugarBabe více než 4 měsíce ve vztahu, kde není žádný cukr a je to velmi „normální“ vztah. Hlavní rozdíl je značný věkový rozdíl zkombinovaný s velmi upřímným vztahem, kde jsou naše očekávání ve shodě.

Pokud bych byl v rozdílné situaci a rozdílném kvadrantu, moje zkušenosti by byly rozdílné a v tom je ukryto kouzlo: každý je rozdílný.

Napište nám o vašich zkušenostech se SugarDatingom na ema@sugardaters.cz a možná právě vy dostanete šanci sdílet váš příběh na našem blogu. A samozřejmě sledujte SugarDaters na Facebooku.