Blue Monday: Začněte dělat těchto 5 věcí, abyste se vyhnuli zimní depresi

Podle vzorce psychologa Cliffa Arnalla je dnes nejdepresivnější den roku známý také jako Blue Monday. Sváteční nálada je definitivně za námi a začínáme polevovat z novoročních předsevzetí. Naše motivace je nízká a venku je zima a tma. Samozřejmě jsme trochu skeptičtí, co se týče hodnověrnosti tohoto matematického vzorce, ale musíte uznat, že něco na tom určitě je. Špatné počasí nebylo až tak otravné v prosinci, protože před námi byly Vánoce. Ale teď je to pryč. Pravděpodobně si většina z nás dala novoroční předsevzetí, že bude chodit častěji cvičit či jíst méně sladkostí a ano, už jsme selhali. Zimní deprese začíná projevovat… No nemusí to tak být! Připravili jsme 5 věcí, které byste měli začít dělat tuto zimu, abyste se vyhnuli sezónní depresi.

 

Začněte sportovat

Nejhorší věc, kterou můžete v zimě dělat, je ležet v posteli. Jasné, je to teplé a příjemné, ale depka se začne pomalu projevovat, protože trávení každého večera v posteli není pro vás dobré! Přihlaste se raději na nový kurz. Může to být cokoliv! Nemusíte vždy chodit pouze do posilovny, protože to může být občas trochu nudné.

Místo toho zkuste tanec: pole dance, břišní tance, stepování atd. Nebo vyzkoušejte interiérové ​​sportovní aktivity jako je lezení, box, zumba, squash, karate či stolní tenis.

Vygooglite si aktivity ve vaší blízkosti. Nemusíte se hned stát profíkem, avšak zůstat aktivní vám určitě pomůže přenést se zimou!

 

Přihlaste se na nový kurz

Sice doporučujeme sportovní aktivity, chápeme, že pro některé z nás pocení se není vůbec zábava. Nicméně stále by bylo fajn mít nějaký podnět na odchod z domu. Můžete vyzkoušet činnosti, které nevyžadují fyzickou námahu – přihlaste se na jazykový kurz, šachový kroužek, kurz vaření či do knižního klubu.

Nezáleží na tom, co to bude, pokud si to budete užívat a bude to důvod k trávení času mimo domov. Zkuste si najít parťáka, abyste tam mohli chodit spolu!

 

Naplánujte výlet

Znovu, jděte venku! Pro mnoho z nás je máloco takové vzrušující jako výlet. Pokud si můžete vybavit volno na týden či dva, skvělé! Vždy můžete vyrazit na jih Evropy a užít si teplejší počasí! V tomto období je tam méně turistů a dopřejete si výborné jídlo. Nabijete vaše baterky, které vám pak vydrží až do jara! Pokud si nemůžete vzít dovolenou na celý víkend, vyzkoušejte několik víkendových výletů. Co tak lyžování nebo návštěva nějaké evropské metropole?

 

Obklopte se lidmi

Abyste se vyhnuli pochmurné náladě, vždy je dobré se socializovat! Travte dostatek času s vašimi přáteli či SugardDaddym. Můžete se setkat na společné vaření, filmovou noc nebo sklenici vína. Nemusí to být nic extra speciální, hlavní je, že budete spolu. Pro inspiraci si můžete přečíst náš článek o nápadech na zimní rande.

 

Nezapomeňte na vitamín D

Nedostatek vitaminu D může vážně ovlivnit naši náladu a způsobit únavu a vyčerpanost. Během zimního období jsme vystaveni tomuto riziku, protože slunce se ukáže pouze zřídka. Je obtížné získat dostatek vitaminu D pouze ze stravy, takže nezapomeňte na doplňky stravy! Můžete je koupit téměř kdekoliv a opravdu udělají rozdíl.

 

Věříme, že pro vás budou tyto tipy užitečné. Nedovolte, aby vás dostala zimní deprese a Blue Monday!